Nesklánějme se před zlobou a intrikářstvím !

Anonym hrozil bombou na plese TOP 09

16.02.2010 12:15

 

Anonym hrozil bombou na plese TOP 09

(15.2.2010    Lidové noviny    str. 04    Domov)

   

OLOMOUC Anonym v sobotu večer přerušil zábavu na plese strany TOP 09 ve Slovanském domě v Olomouci. Neznámý pachatel na linku 158 oznámil, že v budově je bomba. Policisté dům i přilehlé prostory prohledali, bombu ani výbušný systém ale nenašli. Kolem půlnoci tak mohl ples pokračoval dál.

            Sály Slovanského domu muselo opustit zhruba 250 hostů. Bombu hledalo 18 policistů včetně technika a psovoda. „Policisté nadále po anonymním oznamovateli pátrají. Za trestný čin šíření poplašné zprávy mu v případě uznání viny hrozí šest měsíců až tři roky vězení,“ uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová.

            Ples byl přerušen v okamžiku, kdy se konala dobročinná dražba dýmky předsedy strany Karla Schwarzenberga a peněženky prvního místopředsedy Miroslava Kalouska. „Je nepochopitelné, že v situaci, kdy vybíráme peníze pro lidi postižené katastrofou na Haiti, ale také pro lidi, kteří pomoc potřebují i v naší republice, zavolá blázen a naši akci ukončí,“ rozzlobila se Jitka Chalánková, která je lídrem TOP 09 v parlamentních volbách v Olomouckém kraji.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode