Nesklánějme se před zlobou a intrikářstvím !

Matematické zákony !!!

22.02.2010 14:51

 Matematické zákony !

Letošní supervolební rok testuje názorovost, celistvost, morálnost,  cílevědomost a další ne vždy kladné přívlastky politických stran.

Jedna ze zvláštních záhad, tak trochu zavánějících copperfieldovými schopnostmi je jak z nulové hodnoty resp. se záporných čísel získat čísla kladná, laicky řečeno jak z peněz, které nemám a naopak dlužím, jsem schopen ostatním dávat a to velice štědře. 

Matematicky to spočítat nejde, žádná definice, která by tuto teorii potvrdila neexistuje a přitom to v praxi není problém realizovat. Tyto schopnosti prokázala jedna z levicově orientovaných politických stran. Za teorii „generování finančních hodnot z dlužného budgetu“ by měla dostat nějaké speciální science-fiction ocenění.

Nechtěl bych si tímto proti sobě poštvat občany důchodového věku, kteří by určitě potřebovali finanční injekci pro udržení svého životního standardu. Rozumím matkám na mateřské dovolené, kterým byl od nového roku snížen příspěvek na podporu výchovy těch nejmenších. Chápu skutečně nemocné, kteří ne svou zásluhou musí opustit své pracoviště a tři první dny svého trápení se obejít bez finančních příjmů. Nicméně, stále je tu položená otázka,  jak z dlužné částky vygenerovat částku kladnou a tu bez další negativní ujmy na vývoj naši ekonomiky rozložit do dílčích populistických projektů ?

Tato matematická nerovnice má řešení. Řešení je jednoduché a má pouze jeden reálný výsledek – další zvyšování státního dluhu a tudíž každého z nás .

Tvoření této matematicko – populistické nerovnice je jednoduché, my Vám slíbíme, my Vám teď všem dáme, Vy nás za to zvolte a pak se už nestarejte co bude následovat.

V kuloárech těchto „matematiků“ se už v tuto chvíli objevují reakce, které budou následovat jako opatření pro udržení rekordního záporného schodku alespoň na nezměněné výši a to neskutečných 160 miliard. Mělo by po volbách docházet ke zvýšení sociálního připojištění, vyšší firemní daně, vyšší spotřební daně, zvýšení stropu na pojištění a …

Je proto na zváženou, jestli si krátkodobě vylepšit blahobyt a využít této lákavé nabídky, i když s fatálními důsledky v následujícím povolebním období, které budou mít daleko větší negativní dopady, než je např. snížení mateřské nebo placení regulačního poplatku u lékaře nebo odolat tomuto krátkozrakému vábení a vyhnout se tak dalšímu propadu našich veřejných financí. Řídit se heslem „Po nás potopa“ je sobecké a nezodpovědné vůči generacím přicházejících po nás.

Apeluji proto na voliče, aby ukázali, že jsou v řešení „matematických nerovnic“  více zběhlejší a kovanější než naši politici a že ví kolik je „jedna a jedna“ a že z dluhové hodnoty nemohou dále rozdávat.

                                                                                                                               ( Mgr. Ludvík Kraus)

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode