Nesklánějme se před zlobou a intrikářstvím !

"Polovolby" do Evropského parlamentu

08.06.2009 12:56

 

Historicky druhé volby do Evropského parlamentu jsou za námi. Výsledky sčítání hlasů ze všech okrskových komisí ukázal jaký je zájem o sledování práce našich poslanců v Bruselu. Účast 28,6% ze všech možných voličů v České republice je velice slabá a vystihuje náladu občanů směrem k politickým uskupením, potažmo k politikům konkrétně.

Atmosféra v předvolební kampani byla různorodá. Dvě nejsilnější strany se navzájem napadaly ne zrovna férovými způsoby, pan prezident nazval volby do EP za tzv. Polovolby, extremistické strany využívaly rasisticky podbarvenou kampaň a bohužel se to některým ve výsledku vyplatilo.

Jako občan této země se nemohu ztotožnit ani s jedním výstupem. Nejsem zastáncem Lisabonské smlouvy, nesouhlasím z byrokratickými postupy Bruselu, s rozšiřováním zastupitelů v tomto uskupení, nemohu se smířit s tím, že nám někdo bude diktovat co máme vyrábět a v jakém množství (např. výroba cukru, pěstování určitého druhu vinné révy na úkor jiné, zákaz klasických žárovek aj. ), nesouhlasím s populistickými ekologickými postupy a opatřeními, které zavádí Evropský parlament v členských zemích.

Jsem občan, který chce být součástí evropského uskupení, evropského hospodářského společenství, ale zároveň se chce svobodně rozhodovat o své budoucnosti s váhou své vlastní zodpovědnosti a následně být spravedlivě odměněn.

Nerozumím tomu, že si neuvědomujeme, že volby do EP nejsou žádné „polovolby“,  ale plnohodnotné volby, jejíž výsledek nás v budoucnu může velice ovlivnit. My jsme součásti této „hry“ a proto by jsem se měli této problematice věnovat s plnou váhou jako se věnujeme politice na úrovni poslanecké sněmovny popř. komunální politiky.

Budu doufat, že podzimní předčasné volby do našeho parlamentu budeme brát o něco vážněji a zodpovědněji.

 

Kraus Ludvík

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode