Nesklánějme se před zlobou a intrikářstvím !

Předvolební kampaň aneb proč jsou voliči znechucení ...

04.06.2009 08:38

Volby do jakékoliv veřejné správy (EP, senát, zastupitelstvo, parlament) doprovází emoce, předvolební "předvádění" jednotlivců popř. celé politické strany, napadání a výhrůžky mezi politickými špičkami, zveřejňování nejrůznějších kauz jednotlivých kandidátů, zpronevěřování veřejných financí, "vajíčkové"  vyjadřování svého názoru a .....

Člověk, volič, který má jasno koho bude volit, se pouze baví co se kolem něj děje a bere celou tuto "zábavnou estrádu" za oživení politického a společenského dění v naši zemi. 

Co ale chudák volič, který není rozhodnutý, chtěl by volit, ale není schopen se zorientovat v záplavě nejrůznějších hesel, které nás "napadají"  z nejrůznějších míst - bilbordy, výlohy obchodů, autobusové zastávky, reklamní letáčky v poštovní schránce a ... Takovýto volič se snaží chvíli naslouchat a z povzdálí sledovat celou tuto někdy až chaotickou záplavu informací. Poté dojde k závěru, že se v tom vůbec není schopen zorientovat a proč by se tím vlastně měl zabývat. Mávne rukou, prohlasí že je vše stejné, že se nic nezmění a nakonec k volbám tento nerozhodný volič nepřijde.

Osobně mě mrzí, že se vytrácí, nebo se již zcela ztratila, určitá politická kultura, ohleduplnost mezi lidmi, tolerance jiného názoru, inteligence projevu, názorová jednotnost a stálost, rozumné argumenty popř. protiargumenty, jistá barevnost nápadů a názorů.

Někdy jsem velice znechucen postupy některých politických stran, které svými názory, postupy a projevy potencionální voliče pouze odrazují a dávájí tím najevo jak je politika špatně naladěná a orientovaná, a  že jim vlastně o voliče vůbec nejde !

Doufám, že tento dojem bude pouze krátkodobí a politik pochopí, že vše co dělá by měl dělat pro lidi, pro společnost ve které žije a NE pro vlastní uspokojení potřeb. Takový to politik je špatný polik a neměl by dostat šanci, aby rozhodoval o naši společnosti, o naší budoucnosti, o našich dětech.

 

Ludvík

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode